Монтаж гранітного пам'ятника складається з таких основних етапів: 1) Заливка фундаменту 2) Поклейка відмостки 3) Монтаж пам'ятника Після тривалих років наполегливої праці, ми винайшли оптимальний спосіб встановлення пам’ятника, яким хочемо поділитись з вами. Тож, розглянемо детально кожен з етапів, які наші фахівці виконують при установці надгробків. 1. Заливка фундаменту Етап заливки фундаменту ми виконуємо наступним чином:
  • забурюємо 4 сваї на глибину 80 см. Відстань між сваями — більш як 2 м, щоб вони були на не копаній землі. Сваї заливаємо бетонним розчином і вібруємо. Вібрування потрібне для виштовхування повітря з розчину та ущільнення бетонної маси, що суттєво підвищує міцність бетону;
  • наступним етапом встановлення пам’ятника є заливка спеціальних «лап». Викопуємо 2 рівці, глибиною орієнтовно 25 см, і заливаємо їх бетонним розчином. В середину обов'язково додаємо арматуру діаметром 12 мм по 3 прути на кожен рів. Довжина «лап» повинна бути мінімум 3 м. Тобто «лапи» мають виступати за межі пам'ятника спереду і ззаду мінімум на 0,5 м і триматись вони мають на сваях. «Лапи» — це додатковий захист пам'ятника від нахилу у разі осідання ґрунту. Завдяки тому, що «лапи» виходять за межі ями, яку копають для труни, вони не дозволяють конструкції пам'ятника похилитись;
  • останнім етапом є заливка самого фундаменту під пам'ятник з граніту. На «лапи» ставиться опалубка, в яку заливаємо розчин і додаємо арматуру.
Важливим є застосування високоякісних матеріалів. Довговічність й міцність тримання всіх елементів гранітного надгробка багато в чому залежить від витратних матеріалів. Основні вимоги наступні:
  • цемент, який входить в склад суміші для встановлення пам’ятника, повинен бути тільки оригінальний з заводу;
  • щебінь гранітний митий (не річковий і без шлаку);
  • пісок білий митий (не жовтий і без вапняку);
  • пропорції розчину — 1:2.
2. Наклеювання відмостки Якщо встановлення пам’ятника передбачено з відмосткою, після того, як фундамент висохне, ми клеїмо цей елемент конструкції. Для наклеювання відмостки використовуємо клей Sopro №1. Це один з найдорожчих клеїв на ринку, але він себе найкраще зарекомендував. Після наклеювання відмостки, шви на стиках плиток замазуєм клеєм-герметиком, для того, щоб туди не потрапляла вода і не руйнувала пам'ятника.   3. Монтаж пам'ятника. Після того, як клей підсохне, можна монтувати пам'ятник. В залежності від конструкції, кожен надгробок встановлюється по різному. Деякі деталі клеятся на клей цементний, деякі на клей герметик. Обов'язково стели монтуються до пам'ятника на арматуру, щоб у разі вітру вони не впали. І арматура повинна бути мінімум 12 мм. Всі шви між плитами обов'язково мають бути оброблені герметиком.
 

Коли краще проводити встановлення пам’ятника?

  Протягом 1 року після поховання ґрунт на могилі осідає. Тож установка пам’ятника проводиться не раніше, ніж через 1 рік після похорон. Стосовно найкращої пори року слід відзначити, що монтувати надгробок фахівці пропонують у період рання весна — пізня осінь. В цей час земля досить прогріта та не промерзла. Пам’ятайте, що перед монтуванням надгробку потрібен дозвіл на поховання. Сподіваємось, що інформація стосовно нашого процесу встановлення пам’ятників, була для вас корисною. ДІЗНАТИСЬ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ВСТАНОВЛЕННЯНадіємось, що інформація була для Вас корисною. Підписуйтесь на нашу сторінку у facebook.

Наша місія - це підвищити компетенцію людей в сфері каменеобробки. Ми хочемо, щоб ви знали правду і фахово володіли потрібною вам інформацією про встановлення пам’ятників. Це убереже вас від шахраїв і недобросовісних виробників. І дасть змогу замовити та отримати якісний пам'ятник, який буде стояти на цвинтарі на віки.  Також корисно почитати:
Все про підховання під пам'ятник.
Основні процеси, які впливають на ціну гранітного пам'ятника.