Основні процеси, які впливають на ціну гранітного пам'ятника:

 • монтаж пам'ятника
 • полірування граніту
 • розміри
 • клас граніту
 • тип надписів та інше.

При виборі пам'ятника людина стикається з тим, що є велика кількість виробників і дуже різні ціни на, здавалося б, одинакові пам'ятники. Які питання потрібно узгодити з виробником, щоб не бути розчарованим отриманим результатом?
Ви повинні знати за що конкретно ви платите гроші. Що ви отримаєте за озвучену суму, або чого ви можете не доотримати, заплативши дешевше? Давайте розбиратись разом!

Монтаж пам'ятника.


Розглянемо 4 основних фактори, які впливають на якість монтажних робіт. Ці питання Ви маєте задати виробнику перед тим, як замовляти пам'ятник. І по відповідях зрозумієте, чи хочете Ви мати справу з даною компанією.


Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 0

1. За якою технологією заливають фундамент на пам'ятник і чи заливають його взагалі?

Бурування свай. По 4-ох кутах пам'ятника свердлять ямки, глибиною 60-80 см і заливають бетоном. І вся верхня конструкція фундаменту стоїть на них. Ця технологія досить добре себе зарекомендувала і навіть при нахилі, пам'ятник вирівнюється.
Виведення "лап". Якщо довжина фундаменту приблизно 2-2,3 м, то під ним заливається 2 "лапи", які мінімум на 50 см виступають в кожну сторону. Ці лапи обов'язково армуються вгорі і внизу, щоб не зламалися в майбутньому. Ця технологія дозволяє встановлювати пам'ятник одразу після заховання, оскільки пам'ятник буде стояти на накопаній землі і прогнивання труни чи осадок землі не буде впливати на стійкість конструкції.
Вібрування бетону. Вібрування бетонної суміші (ущільнення) дозволяє забезпечити щільність і однорідність моноліту. Це дуже важливо, тому що приготована суміш пухка і в структурі присутні вільні бульбашки повітря, які з часом можуть призвести до руйнування бетонної конструкції.
Ці та інші технології не зможуть на 100% гарантувати, що пам'ятник не похилиться, проте кожна з них мінімізує ризики цього.

2. Які матеріали використовують при заливці

якісний цемент з гарантією, це означає, що цемент з заводською фасовкою.
пісок використовують різний — жовтий, білий. Кращим вважається білий митий пісок. Він дорожчий за інші, його складніше купити, тому не всі виробники його використовують. Поганий пісок не катастрофічно впливає на стійкість бетонної конструкції, проте з часом він може послабити її.
щебінь використовують як річковий, так і гранітний. Однозначно гранітний є кращим і надійнішим, тому зверніть на це увагу;
- обов'язково має бути присутня арматура.

3. Які клеї і заповнювачі швів використовує виробник

- Залежно від того, який клей використовують монтажники буде залежати чи відпаде з часом якась плитка, чи ні. Тому наша думка — це використовувати кращі клеї на ринку. Це дорого, але виправдано. Переклеювати кожних кілька років плитку коштує дорожче! Ми використовуємо клей для граніту Sopro. Він один з найдорожчих на ринку, але значно переважає конкурентів по якості.
- Всі шви між плитками обов'язково потрібно заробляти герметиками, щоб туди не попадала волога і не руйнувала пам'ятник. Не фугою, не цементним клеєм, а герметиками і бажано якісними. Обов'язково подивіться на шви між плитками, перевірте чи не потріскали, чи акуратно покладений силікон.

4. Кваліфікація і професійні навички працівників

- Тут, я думаю, всім зрозуміло, що для якісного виконання роботи потрібно розвинути навики. Але крім професійних навиків, у працівника обов'язково має бути бажання не просто зробити роботу, а прикласти максимум зусиль, щоб максимально якісно зробити свою роботу. Не завжди спеціалісти є старанними і повністю віддаються роботі. Зверніть увагу на персонал, на скільки людям цікава їх робота і який у них настрій.


Поліровка граніту.


Часто буває так, що Вам встановили нібито якісний, гарний пам'ятник. А він через кілька місяців став блідіший і місцями вкритий царапинами. Причина цьому криється в поліровці граніту. Визначальним фактором гарного зовнішнього вигляду пам'ятника є якісна поліровка його деталей.

Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 1

Для ідеального блиску граніту потрібно:

Знати правильну технологію

Мати дороге і якісне обладнання

Використовувати якісні полірувальні круги і в повній кількості (12 шт)

Бути спеціалістом, на навчання якого, як показує практика, йде більше року

Тратити в рази більше часу на поліровку деталі

Якісно підготувати гранітну деталь до поліровки. Тому що при не професійній різці граніт запалюється і його вже не можливо сполірувати ідеально

Враховуючи це все і інші фактори, власникам фірми виробника простіше використати спеціальні пасти при поліровці граніту, які в рази збільшують швидкість поліровки, зменшують витрати і не потребують висококваліфікованих спеціалістів. Але така поліровка має вигляд хорошої лише на деякий час і дуже швидко на сонці вигоряє і виріб стає матовим, вкритим царапинами.
Різницю в цих поліровках на цвинтарі чітко видно тільки через кілька місяців після встановлення. Але гроші вже заплачені і ніхто нічого Вам виправляти не буде. По причині того, що не вміють і не хочуть вміти!

Як уберегти себе від недобросовісних фірм? Як відрізнити якісну поліровку від халтури ще до моменту замовлення пам'ятника? Відповіді на ці запитання корисно знати, якщо Ви хочете замовити якісний і блискучий пам'ятник на роки!

Розміри пам'ятника


Для того, щоб пам'ятник виглядав не гірше, ніж інші навколо, він повинен відповідати певним стандартам розмірів:

Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 2Одинарний

від 180х80 см до 200х100 см


Півторачка

від 130х190 см до 210х150


Подвійний

від 160х220 до 200х240


Деякі виробники свідомо зменшують розміри й пропорції пам'ятників для того, щоб здешевити його, не говорячи про це замовнику. В результаті, приймаючи роботу, людина бачить не повноцінний пам'ятник, а зменшену його копію. Тому, при замовленні, уточніть і пропишіть в договорі всі розміри деталей пам'ятника. А крім цього просіть, щоб Вам показали подібний пам'ятник наживо, а не на картинці, щоб Ви змогли прийняти зважене рішення чи доцільно економити на розмірах.

Якщо Ви хочете замовити індивідуальний пам'ятник, але не впевнені чи буде він гарно виглядати на цвинтарі, то є можливість змоделювати його. Тобто, створити 3-D модель майбутнього пам'ятника з реальними розмірами і підібрати ідеальні для Вас пропорції.


Плити з кусків


Часто на кладовищі Ви можете зустріти пам'ятники, які містять не суцільні плити. Це ще один поширений спосіб здешевити вартість пам'ятника.

Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 3

Мінусами такої економії є:

  Деталі можуть мати різні відтінки кольору і різні товщини, що не дуже гарно виглядає.


  • Ви отримаєте багато додаткових швів на пам'ятнику, що в майбутньому може призвести до відпадання плитки через попадання туди вологи.
  • Через шви між плитками часто витікають соляні висоли.


  Якщо у Вас обмежений бюджет, але все ж таки хочете замовити гранітний пам'ятник, то цей спосіб економії є не поганим. При розумному проектуванні пам'ятника і використанні правильних технологій монтажу можна мінімізувати негативні наслідки використання плит з кусочків. Але кращим і надійнішим, звичайно, буде пам'ятник з суцільних плит.  Клас граніту


  Можливо Ви помічали на цвинтарі, що пам'ятники з одного і того ж граніту виглядають по різному. Це тому, що крім поліровки граніту, на вигляд граніту впливає також його клас.

  Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 4

  Мало хто знає, що гранітні блоки ділять на класи та категорії.

  Критерієм поділу на категорії є розмір блоку. Чим більшої довжини блоки, тим вища їх ціна. Тому деякі виробники зменшують розмір пам'ятники, або роблять плити з кусків, щоб здешевити вартість граніту.
  Класи відрізняються насиченість кольору і наявність тріщин. Переважно ділять на 3 класи.

  3 - містить тріщини і переходи кольору;
  2 - наявні незначні тріщини, або незначні переходи кольору;
  1 - без тріщин і з насиченим кольором.

  Вартість блоку класу 1 може бути в рази дорожчим за блоки меншого класу. Проте плити вищого класу відрізняються своєю насиченістю кольору, однорідністю структури і мають здатність на довший термін не вигоряти на сонці.
  Оскільки відсоток якісних і першокласних блоків дуже малий, то багато недобросовісних виробників купують блоки нижчого класу ховають дефекти за допомогою різної хімії і паст. Після такої обробки не професіоналу важко побачити тріщини в граніті та інший брак. Проте через короткий час всі дефекти проявляться на цвинтарі. А, як показує практика, тоді вже пізно.
  Тому, якщо Ви хочете отримати унікальний пам'ятник, який буде виділятись з-поміж інших на цвинтарі, то використовувати потрібно тільки граніт високого класу. Через те, що блоків класу А є мало і вони дорогі, не всі фірми мають можливість їх придбати. І через високу ціну не всі хочуть їх купувати. Тому переважно такі блоки експортують за кордон, або продають компаніям, які займаються виготовленням ексклюзивних виробів.


  Надписи


  Найпоширенішими способами нанесення тексту на пам'ятник є:

  1. Нанесення гравіювальним станком

  2. Піскоструй

  3. Сусальне золото

  4. Латунні літери


  Від чого залежать ціни на пам'ятники? - 5Найдешевшим є нанесення літер гравіювальний станком. Мінусом такого способу є те, що станок знімає дуже маленький шар каменя і зображення з часом може помутніти.

  Кращим по якості є піскоструйний спосіб нанесення тексту. Спочатку на плотері робиться трафарет, потім він наклеюється на граніт і за допомогою спеціального обладнання і корунду вибивається потрібне зображення. Основною перевагою є те, що піскоструйні літери мають велику глибину, яка не дає їм з часом помутніти і додає об'єму. Також їх можна покрити фарбами, що будуть більш стійкими до різних погодних умов і додадуть пам'ятнику вишуканості.

  Сусальне золото та латунні літери переважно використовують при виготовленні ексклюзивних пам'ятників. Піскоструйний текст покривають лаком і сусальним золотом в першому випадку, а в другому — приклеюють металеві літери покриті лаком.


   ОТРИМАТИ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

   Надіємось, що інформація була для Вас корисною. Підписуйтесь на нашу сторінку у facebook.
   Наша місія - це підвищити компетенцію людей в сфері каменеобробки.


   Ми хочемо, щоб Ви знали правду і фахово володіли потрібною Вам інформацією. Це убереже Вас від шахраїв і не добросовісних виробників. І дасть змогу замовити і отримати якісний пам'ятник, який буде стояти на цвинтарі на віки.