Чи варто встановлювати двійний гранітний пам'ятник, якщо 1 людина ще жива? 

Все про підховання!


Багато людей не розуміють до кінця яким саме чином підховують людей під встановлений вже пам'ятник. Тому важко визначитись чи встановлювати одинарний чи зразу двійний з можливістю підховання. Давайте детально розберемось в цьому.


Існує 2 способи підховання:

  1. Через середину пам'ятника, розбираючи частково його.
  2. З боку пам'ятника, не чіпаючи пам'ятник зовсім.

  Підховання через середину пам'ятника відбувається наступним чином:

  - Знімається накривна плита або плити пам'ятника;
  - Викопується яма в середині пам'ятника
  - Відбувається заховання
  - Закопують яму
  - Плити ставлять назад на пам'ятник

  При підхованні через верх є певні вимоги до розмірів пам'ятника та до технології заливки фундаменту.

  Підпоховання для гранітних пам'ятників: специфіка та вимоги - 01. Пам'ятник повинен мати таку конструкцію, щоб розмір місця для копання ями був не менше 1,8 м на 1 м. В окремих випадках підховують при довжині 1,6 м, але тоді потрібно перехиляти труну і виникають деякі незручності. Розмір пам'ятника для зручного підзаховання повинен бути не менше 1,6 м(ширина) на 2,2 м(довжина). Відповідно накривна плита, яка зніматиметься, має бути мінімум 0,8м(ширина) на 1,8 м(довжина).

  Підпоховання для гранітних пам'ятників: специфіка та вимоги - 1

  2. Фундамент на пам'ятник обов'язково повинен заливатись з використанням технології випуску «лап». Конструкція пам'ятника повинна розміщатись на 2-ох залізобетонних балках («лапи»), які повинні виступати за межі пам'ятника мінімум на 50 см і розміщуватись по довжині пам'ятника. Тобто якщо довжина пам'ятника 2,3 м, то довжина лапи має бути мінімум 3,3 м. Це робиться для того, щоб в разі просідання землі (внаслідок прогнивання труни чи іншого), пам'ятник тримався на цих лапах і не перехилявся. А також, якщо навіть пам'ятник перехилиться, то його легко можна вирівняти, піднімаючи певну лапу. Для більшої надійності по 4-ом кутам фундаменту викопують сваї, глибиною 80 см, заливають їх бетоном. Тоді лапи заливають поверх свай, а фундамент на пам'ятник поверхлап. Сваї копають на глибину промерзання грунту, тому вони слугують додатковим захистом від нахилу конструкції.


  Підховання збоку пам'ятника відбувається наступним чином:

  Збоку біля пам'ятника копається яма орієнтовно 2 м на 1 м., а в самому низу підкопують під пам'ятник. Таким чином труну можна підховати під вже існуючий пам'ятник, не розбираючи його. А щоб конструкція не похилилась потрібно дотримуватись певних вимог.


  При підхованні з боку пам'ятника вимог до розмірів пам'ятника не має, тому що пам'ятник не буде рухатись. Проте є вимоги до місця, де розміщений пам'ятник і до технології заливки фундаменту.


  Підпоховання для гранітних пам'ятників: специфіка та вимоги - 21.З боку біля пам'ятника, зі сторони підховання повинно залишатись достатньо місця, щоб викопати яму і помістити труну. Орієнтовно має залишатись 1 м.

  Підпоховання для гранітних пам'ятників: специфіка та вимоги - 3

  2. Фундамент на пам'ятник , як і в першому випадку, обов'язково повинен заливатись з використанням технології випуску «лап» та буруванням свай. Відстань між сваями має бути не менше 2,5 м, для того, щоб пам'ятник не похилився, коли будуть копати яму (довжиною 2 м) і підкопуватись під пам'ятник.


  Отже, знаючи специфіку кожного типу підховання, ми можемо виділити основні переваги та недоліки кожного.

  Перевагами бокового підховання є:

  Будь-який розмір пам'ятника. Є можливість встановити півторак чи невеликий двійний пам'ятник, що дозволить Вам зекономити гроші.
  Не потрібно розбирати пам'ятник. При підхованні збоку не потрібно нічого робити зі встановленим пам'ятником, тому ми уникаємо ризиків пошкодити його.

  Недоліки бокового підховання:

  Місце на цвинтарі. Для бокового підховання потрібно близько 1 м вільного місця зі сторони підховання, щоб можна було підкопатись під пам'ятник. Тобто місця має бути мінімум 2,5 м ( 1,5 м пам'ятник і 1 м для підкопу) і також потрібно прослідкувати, щоб нікого не поховали і не забрали Вам це місце.


  Переваги підховання через середину:

  Не потребує багато місця на цвинтарі. Підховання через середину пам'ятника використовують, якщо на цвинтарі виділене місце менше 2 м. Копання ями відбувається всередині пам'ятника, тому не має необхідності в додатковому місці на цвинтарі біля пам'ятника. Для комфортного підховання вистачає 1,6 м ширини та 2,2 м довжини.
  Облагородження території. При верхньому підхованні є можливість обкласти пам'ятник бруківкою чи плиткою. Вона в майбутньому не буде заважати підхованню, на відміну від бокового підховання.

  Недоліки верхнього підховання:

  Знімання плит. Основним недоліком верхнього підховання є те, що пам'ятник потрібно частково розібрати, а потім зібрати. Не завжди Ви зможете проконтролювати акуратність таких робіт і переважно виробники не займаються цим. І часто таке буває, що працівники цвинтару не хочуть розбирати пам'ятник. Тому уточніть чи на вашому цвинтарі надають такі послуги і прослідкуйте, щоб вони були виконані якісно. Або ж домовтесь з виробником пам'ятника.

  Портрет та надпис людини, яка буде підховуватись можна вигравіювати на пам'ятнику без дати смерті та заклеїти плівкою. Також можна залишити пусте місце і доробити портрет і надпис на цвинтарі після підховання. При теперішніх технологіях це зробити не важко. Можливо ціна виїзної роботи буде дорожча, але це уточніть у виробника.


  Підсумовуючи вище написане можна зробити такий висновок:


  Якщо у Вас місця на цвинтарі виділено більше 2,5м, то Ви можете обрати будь-який спосіб підховання. В моделях пам'ятників з верхнім підхованням можна також і підховувати збоку. Тобто, якщо бюджет дозволяє, то замовляйте більший пам'ятник з можливістю і верхнього і бокового підховання, а потім зорієнтуєтесь яким способок скористатись.
  Якщо у вас бюджет обмежений тоді замовляйте пам'ятник менших розмірів (півторак) з боковим підзахованням.
  Якщо місця на могилі не достатньо, тоді використати потрібно верхнє підховання.

  Часто люди хочуть кругом пам'ятника викласти бруківку, щоб не ходити по болоті і щоб загалом підкреслити пам'ятник та облагородити територію. При верхньому підхованні можна бруківку монтувати зразу з пам'ятником, оскільки яма буде копатись всередині пам'ятника. А при боковому підзахованні бруківка буде мішати і її потрібно буде розбирати, тому це додаткові витрати і незручності.

  Запитання встановлювати одинарний пам'ятник чи двійний з можливістю підховання звучить часто. Відповідь на нього у кожного своя. Ось Вам кілька аргументів по кожному з випадків:

  - Якщо встановлювати одинарний пам'ятник, то потім можна зробити його дзеркальну копію і встановити поряд. Просто потрібно подбати, щоб хтось інший не зайняв місце ( закопати лавку, обкласти бруківкою 2 місця і інше). Перевагою є те, що у Вас не буде всякого роду негативних ситуацій пов'язаних з підзахованням. А з незручностей це те, що потрібно буде замовляти пам'ятник в того ж виробника, щоб була більша схожість.

  - Якщо встановлювати двійний пам'ятник, то Ви можете повністю облагородити територію (викласти бруківку, плитку) і в майбутньому не потрібно буде нікому цим займатись. Це, мабуть, основна перевагу, якою керуються люди. Також присутня при цьому не значна економія грошей. З мінусів це майстри, які будуть займатись підхованням. Рекомендуємо, перш ніж замовляти двійний пам'ятник, вияснити чи на цвинтарі компетентні працівники і чи зможуть якісно провести підзаховання.

  ДІЗНАТИСЬ ДЕТАЛЬНІШЕ ПРО ПІДЗАХОВАННЯ

  Надіємось, що інформація була для Вас корисною. Підписуйтесь на нашу сторінку у facebook.


  Наша місія - це підвищити компетенцію людей в сфері каменеобробки.
  Ми хочемо, щоб Ви знали правду і фахово володіли потрібною Вам інформацією. Це убереже Вас від шахраїв і не добросовісних виробників. І дасть змогу замовити і отримати якісний пам'ятник, який буде стояти на цвинтарі на віки.