Гравірувальні роботи

Гравірувальні роботи

Художні роботи на граніті є одним з найвідповідальніших та найважливіших процесів при виготовленні надгробних пам'ятників. Найпопулярнішим та найкращим матеріалом для гравірування портретів та надписів є габро з букинського родовища. Цей граніт чорного кольору та, на відміну від інших, має однорідну, дрібнозернисту структуру, що дає можливість нанести чітке та насичене зображення.Зараз способів нанесення зображення чи надпису на граніті існує багато, проте ми зупинимося на основних: ручна робота та нанесення гравіювальним станком.

Всі ці методи мають свої переваги та недоліки. Ручне гравірування є найдавнішим і найнадійнішим способом нанесення зображення на камінь. Майже все, що дійшло до нас від наших найдавніших предків, було висічене майстрами на камені. Можливо, саме тому, ручне гравіювання до сих пір існує, не зважаючи на свою дорогу ціну — бо пам'ятник робиться для того, щоб пам’ять про людину збереглася навіки. Ручне гравіювання на пам'ятнику технологічно досить просте: гравірувальник бере побідитові стержні, алмазні ручки чи спеціальні бурильні машинки і відбиває кусочки від каменю там, де він вважає правильним. Але на ділі все набагато складніше. Це досить тривалий процес, що потребує від гравірувального майстра високого рівня художніх навиків і терпіння.

Швидшим і дешевшим варіантом гравірування на граніті є гравірувальний станок. З його допомогою оброблене на комп'ютері зображення наноситься на камінь. Мінусом такого способу є те, що станок знімає дуже маленький шар каменя і зображення з часом може помутніти. Також зображення вигравіруване станком не має такого об’єму, як ручна робота.

Піскоструйний спосіб нанесення зображення в основному використовують для надписів. Рідше таким способом наносять образи, свічки, квітки та інші елементи декору. Спочатку на плотері робиться трафарет, потім він наклеюється на граніт і за допомогою спеціального обладнання і корунду вибивається потрібне зображення. Основною перевагою є те, що піскоструйні літери мають велику глибину, яка не дає їм з часом помутніти і додає об’єму. Також їх можна покрити фарбами, що будуть більш стійкими до різних погодних умов і додадуть пам'ятнику вишуканості.

Як ми працюєм

Ви залишаєте заявку на сайті або по телефону
Наш менеджер надасть вам консультацію безкоштовно та допоможе обрати виріб
Підписання договору та внесення мінімального завдатку
Виготовлення і встановлення пам`ятника
Оплата залишку